poniedziałek, lipca 17, 2006

Life.zip

Ostatni czas dużo się działo co by można było spisać tutaj, ale albo nie miałem czasu, albo mi się nie chciało. Więc spróbuję to teraz zrobić w zkompresowanej formie.

Life.zip
/books/S@motność w sieci


Na tą książkę trafiłem całkiem przypadkowo. A właściwie ona wpadła na mnie [strona książki]. Trzy dni czytałem ją non-stop. Bardzo mnie poruszyła, tak bardzo, że czytając fragment jak Jakub pisze list o Natalii miałem łzy w oczach. Hmm, ironiczne trochę. Kto by pomyślał, że mam jeszcze trochę ludzkich uczuć?... Po przeczytaniu byłem naprawdę 3 dni w takim strasznym dołku. Był to dla mnie czas gdy polubiłem bluesa ( w wykonaniu B.B. Kinga) oraz piosenkę "Zamiast" Edyty Geppert. Polecam ksążką każdemu, mimo iż efekt po przeczytaniu chyba się czytelnikowi nie spodoba.

/linux/apps


Oj, było parę perypetji, ale w końcu już mi wszystko śmiga tak jak chcę. Mam dzwięk, akcelerację grafiki. Możliwości konquerora mnie zaskakują. Wczoraj miałem tylko serce w gardle jak wpisałem: pacman -Su i na pytanie "Upgrade all packeges? [Y/n]" odpowiedziałem "y". Ale odbyło się bezproblemowo. Nowiutki kernel z numerkiem 2.6.17 śmiga jak należy. Robiłem też pewne eksperymenty z Thunderbirdem, a efekt jest zapisany w postaci szkicu. Jak rozwiążę ostatnie problemy, to pojawi się mały tutek ]:)

/web/novocaine


Odnośnie tego porzedniego postu pt. "Po co komu standardy", jak poszperałem trochę w necie to dostałem takiego nawiedzenia jakiego dawno nie miałem. Projekt tkwił mi w głowie już od dawna, ale nie w takim rozmiarze jak to teraz mam zamiar zrobić. "Nowokaina" to taki mini CMS z możliwością rozbudowy o moduły. Mam tu na myśli możliwość tworzenia galerii i feedów (RSS/ATOM/WAP). Z tym wapem to nawet nie tak ciężko, bo już testowałem ]:D Nazwa wzieła się od pisenki Green Daya "Give me Novocaine". Strasznie ją lubię słuchać.

Take away the sensation inside
Bitter sweet migraine in my head
Its like a throbbing tooth ache of the mind
I can't take this feeling anymore

Drain the pressure from the swelling,
The sensations overwhelming,
Give me a long kiss goodnight and everything will be alright
Tell me that I won't feel a thing
So give me Novacaine


/web/konkurs


Dwa dni temu zobaczyłem, że na polskiej stronie ARCHlinux (http://archlinux.fc.pl) ogłoszono kunkurs. Zastanawiam się czyby tak nie wziąść udziału. Pomysł już mam, ale czy aby talent? [zasady konkursu]
/web/firefox


Ah, ten lisek mnie ciągle zadziwia. Dziś aż dwukrotnie. Po pierwsze ze względu na akcję "Dzień Firefoxa". Czy wezmę udział? Na 99%(zawsze pozostaje możliwość, że spadnę ze schodów i złamię sobie obie ręcę przez co tego maila nie będę w stanie wysłąć). A po drugie - wyszła wersja Firefox 2.0 Beta z której to właśnie tego posta piszę ]:) Mam nadzieję, że do września zmodyfikują autorzy rozszerzeń je tak, by na FF 2.0 działały (to byłby fajny prezent urodzinowy dla mnie). Mam tu na myśli "All-in-One Sidebar","Sage","Fasterfox" i parę innych. Całe szczęście, że znam się na architekturze wtyczek mozilli. Po moje modyfikacji AIOS i Sage działają na wersji FF 2.0 przy czym Sage nie jest zintegrowany z AIOS. Szkoda, ale mam nadzieję, że autor to poprawi.

/studia/september


Wychodzi na to, że wrzesień jednak nie będzie taki różowy dla mnie. Bo od wczoraj wiem, że przesunięto termin zaliczenia konwerek z pedagogiki. Czyli wychodzi na to, że we wrześniu mam:
  • zaliczenie konwerek z pedagogiki
  • egzamin z pedagogiki
  • egzamin z organiki(walka o magisterkę ]:( )
  • praktykę w miejscowym gimnazjum
  • zaliczenie konwerek z pedagogiki
  • 4 Opolski Festiwal Nauki - na którym KNCH też oczywiście będzie, bo co to za festiwal bez nas. Zawsze to szansa na podbudowanie imageu po Piastonaliach 2006...
Jednym słowem we wrześniu będzie dla mnie jedne wielkie SNAFU.
/web/funny


I na koniec trochę humoru, na który ostatnio natrafiłem

Po mundialu jakoś włochów nie lubię, dlatego ten flash mnie rozbawił do łez [flash] Prawda o google [img] British police :P [img] Seks, przemoc i odrobina słodyczy [img] I na koniec nowy model pilota do kina domowego [img]

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Hallo I absolutely adore your site. You have beautiful graphics I have ever seen.
»